Microsoft Dynamics Analizi

Dynamics CRM, Microsoft’s Dynamics 365 ailesine ait pahalı bir ürün olup; CRM, Skype, Outlook, Dynamics ERP, Azure, Office ve Power BI gibi ürünlerin dahil olduğu Entegre Microsoft web uygulamalarından biridir.

Pek çok endüstri analisti için Dynamics 365 ürünü, Microsoft'un CRM ve ERP pazarında dominant olma çabasını temsil eder. Pek çoğu ayrıca 1990'lar ve 2000'li yılların başındaki tek katmanlı uygulama mimarisine dönüşü temsil eder. Evrensel anlamda, bu yapı, kompleks, kullanımı ve değiştirilmesi zor, çok pahalı bir sorun yumağıdır. Hemen hemen bu uygulamaların tümü, son yılların modern ve genişlemeye müsait web tabanlı CRM ve ERP gerisinde olup, kullanıcılarını çözümsüzlüğe iter.

Dynamics 365 ile, Microsoft 1990'ların mimarisini tekrar sunmaktadır. Sonuç olarak, teknoloji firmasına bağımlı, kompleks yapısı ve hızla yükselen maliyetleri ile dikkat edilmesi gereken çözümdür.

 

Microsoft Dynamics

Artan Maliyetler

Microsoft Dynamics platformu, bağımsız ve entegre çalışan bileşenlerden oluşur. İdeal olarak, Microsoft kullanıcıların bu bileşenlerden mümkün olduğunca fazlasına ihtiyaç duymasını  ister. En iyi niyetle, düşük maliyetle başlamış olsanız bile, Dynamics CRM ile hızlıca ek bileşenlerin ihtiyaç duyulduğu alanlara geçiş yaparsınız (raporlama ve ek disk kapasitesi örneğin).

Microsoft bunu sunmaktan mutlu olacaktır, ama tabiki ek maliyet ile. Çok hızlı şekilde, SuiteCRM ile standard olarak sunulan yetenekler için, Microsoft Dynamics ile kullanıcı başına aylık $200 CRM fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

 
 

SuiteCRM

Düşük Maliyetler

Hali hazırda Dynamics CRM kullanıcısı mısınız? Problem değil. SuiteCRM'e geçişinizi sağlayabiliriz, bu sayede aynı fonksiyonaliteyi elde ederken, açık kaynak avantajlarını yaşarsınız.

Nasıl olacağını görmek ve bizimle iletişime geçme için lütfen burayı tıklayınız..

 

Limitler

  • Dynamics kesin disk limitleri ile gelir. Ek disk, ek maliyet ile sunulmaktadır.
  • Direkt veritabanı erişimi yapılamaz. Temel olarak, kendi değişikliklerinizi yapmak için sistemin merkezine erişime izin verilmez.
  • Sessiz güncellemeler – kontrolünüz bulunmaz. Microsoft kendisi yapar ve kullanıcılar bilgilendirilmez. Bu bazı fonksiyonların bozulmasına neden olabilir (ve olmaktadır).
  • Genişleyebilme soruları. Microsoft küçük ve orta sayıdaki kullanıcılar için uygundur.
  • Lisanslar – daha fazla kullanmak istediğinizde, daha pahalı hale gelir.
 
 

Özgürlükler

  • SuiteCRM tamamen açık kaynak kodu ile gelir. Merkezi kodda ihtiyaç duyduğunuzda değişiklik yapabilirsiniz. Bu inanılmaz oranda esneklik sağlar, muhtemelen hali hazırdaki en esnek CRM yazılımıdır.
  • SuiteCRM ile disk kapasitesi limiti bulunmamaktadır.
  • SuiteCRM binlerce kullanıcıyı destekler.
  • Güncellemelerin ne zaman ve nasıl uygulandığı sizin kontrolünüzdedir.
  • Ek lisans almadan kullanıcı sayısı arttırılabilir.
 

Karşılaştırma

Özellik Microsoft Dynamics SuiteCRM
Açık Kaynak Hayır Evet
Müşteriler
Kontaklar
Potansiyeller
Fırsatlar
Teklifler
Takvim
Talepler
Dökümanlar
E-Postalar
Kampanyalar
Çağrılar
Toplantılar
Görevler
Notlar
Ürünler
Ürün Kategorileri
Kontratlar
Bilgi Bankası
Rapor Oluşturucu
Mobil
Outlook entegrasyonu
İş Akışı
Projeler
Faturalar
Davetler
Haritalar
Thunderbird eklentisi
Portal
Fiyat £148,000 (1 yıl boyunca, 100 Microsoft Dynamics Enterprise kullanıcısı) Ücretsiz (limitsiz sayıda SuiteCRM kullanıcıları)